Kulturoznawcy.pl

I Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

Poznańska fundacja Ad Arte oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zapraszają na I Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES. W ramach festiwalu między 16 a 30 kwietnia zaprezentowany zostanie dwugodzinny blok filmów krótkometrażowych: wyróżnione produkcje ze szkół artystycznych i filmowych oraz najciekawsze projekty konkursowe.

Podczas „Short Waves” zobaczyć będzie można wszystko, od tradycyjnych form fabularnych czy dokumentalnych, przez animacje, teledyski, po produkcje związane ze sztuką, reklamą i nowymi mediami. Festiwal ma udowodnić, że polskie kino żyje, że ciągle w nim coś buzuje, coś nowego się rodzi.

Najważniejszym wydarzeniem „Short Waves” jest konkurs. Autorzy filmów mogą zgłaszać swoje projekty do 10 marca na stronie www.shortwaves.pl. Nie obowiązują żadne ramy gatunkowe, głównym kryterium będzie doskonała jakość filmów, ich tematyczna i formalna innowacyjność. Jurorami, nie będą krytycy filmowi, bądź uznani twórcy, ale widzowie. Nagrodą główną Festiwalu jest Grand Prix Publiczności oraz 7 tysięcy złotych. Dodatkowo jury złożone z organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Future Shorts z całego programu „Short Waves” wybierze film, który zostanie włączony do Festiwalu Future Shorts i pokazany na całym świecie.

Więcej informacji, Regulamin Festiwalu „Short Waves”, oraz Formularz Zgłoszeniowy na stronie shortwaves.pl.

źródło: wsnhid.pl

Najnowsze wpisy

Excel Tutoriale

Terminy naszych szkoleń ›

Wyszukiwarka

Nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *