Kategorie
Nasi Artyści

Mikołaj Małecki – rolkarz

Niewiele osób w Poznaniu jeździ wyczynowo na rolkach. Do tych nielicznych należy Mikołaj, którego przygoda z rolkami trwa już 12 lat. Kilka lat temu zajął dwa razy 3. miejsce na ogólnopolskich zawodach w jeździe agresywnej na rolkach, w kategorii senior oraz best-trick. Swoją energię skupia jednak na organizowaniu zawodów rolkowych.

Pierwsze w 2004 roku w Poznaniu zorganizował samodzielnie. AISSC – była to weekendowa impreza, w której uczestniczyło około 150 osób. Relacje można było obejrzeć w MTV. Kolejne zawody współorganizuje już ze Stowarzyszeniem Green, jak np. cykliczne imprezy DISC odbywające się w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście (Rollfest – tygodniowy festiwal rolkowy nad morzem) i Katowicach, gdzie następuje finał tego wydarzenia.

Ważnym eventem był Rollfest zorganizowany przez DISC we współpracy z Stowarzyszeniem Green w Trójmieście w lipcu 2005 roku. Gościli tam ludzie z całej Europy, m. in. z Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Austrii, Łotwy i Niemiec. Była to znacząca impreza, gdyż Polacy wyszli wtedy z cienia. Zaistnieli na międzynarodowej arenie rolkowej.

Trzeba też wspomnieć o Targach Poznańskich PGA w lutym 2005 roku, na których na zlecenie firmy Mayer przygotował zawody dla rolkarzy. A także o Coziefornia Competition, które odbywają się co roku w kwietniu, zawody organizowane we współpracy z Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku, mają zasięg ogólnoeuropejski i odbywają się w Koziegłowach. Najbliższe już 19 kwietnia 2008!

Jak przyznaje Mikołaj do takich imprez trzeba kilkumiesięcznych przygotowań. Organizowanie polega na pozyskiwaniu sponsorów, współpracy z mediami, instytucjami miejskimi, wyszukiwaniu skateparków i innych odpowiednich miejsc, które jak najmniej przeszkadzałyby przechodniom czy kierowcom.

Z tym sportem wiąże swoje drugie hobby, tj. produkcja i postprodukcja filmów. Przygotowuje relacje z zawodów. Stara się ukazać najciekawsze tricki. Dokumentuje w ten sposób poziom danego wydarzenia. Na imprezach rolkowych pojawia się zawsze elita, która potrafi zaskoczyć publikę.

Więcej o wydarzeniach rolkowych: www.rolki.com, www.inmag.pl, www.rollernews.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *